Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 30, 2018 in Opał |

Brykiet Ignis. Brykiety drzewne – czy warto je kupić?

Brykiet Ignis. Brykiety drzewne – czy warto je kupić?

Kiedy zima za pasem a my zaczynamy intensywnie myśleć o zakupie odpowiedniego materiału opałowego, warto dokładnie zapoznać się z ofertą dostępnych na rynku produktów.

Paleta brykietów

Bardzo popularne stały się w ostatnich latach brykiety – skondensowane do formy kostki materiały opałowe, wykonywane z różnych surowców naturalnych. Pojawiają się produkty z węgla drzewnego, brunatnego, trocin (również w formie granulatu, jak na przykład pellety) oraz biomasy (odpadów produkcji rolnej). Ciekawym i w pełni ekologicznym rozwiązaniem są wciąż brykiety drzewne takie, jak brykiet Ignis.

brykiet Ignis

Produkty opałowe (jak wspomniany Ignis) wykonywane z drewnianych zrębków oraz mączki drzewnej (surowce uboczne procesu produkcji mebli) są w pełni naturalne, do ich wytworzenia nie używa się żadnego lepiszcza. Mają wysoką jakość opałową, są czyste i nie zajmują wiele miejsca, równocześnie w procesie spalania żarzą się przez długi czas, pozostawiając tylko niewielką ilości popiołu.

Warto dokładnie zapoznać się z bogatą ofertą i wybrać produkt, który trafi w nasze gusta i potrzeby, sprawiając, że nasz dom będzie pełen ciepła w ten zimowy czas.