Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 23, 2021 in Architektura wnętrz |

Jakie łóżko małżeńskie sprawdzi się w małej sypialni?

Jakie łóżko małżeńskie sprawdzi się w małej sypialni?

Mała sypialnia to tak naprawdę mały kłopot. Ważne, aby znaleźć w niej dość miejsca na klasyczne łóżko, a nawet gdy jego brakuje – to wśród mebli dostępnych w nowoczesnych sklepach na pewno uda się znaleźć coś zjawiskowego, co będzie odpowiadało gustom i potrzebom gospodarzy.

Jaki rozmiar łóżka do małej sypialni?

Aby sypialnia była naprawdę komfortowa, powierzchnia spania powinna wynosić minimum 160×200 cm. Takie łóżka to standard w nowoczesnych sypialniach. Można też skusić się na coś odrobinę większego – łóżko 180×200 cm zapewnia olbrzymi komfort snu dla dwojga ludzi, bez wzajemnego szturchania się łokciami. Ci, którzy preferują królewskie klimaty z pewnością będą chcieli przetestować łoże 200×200 cm, lub nawet szersze. Jest ono polecane dla osób, które mają dość miejsca w sypialni, i lubią mieć mnóstwo przestrzeni do spania, nawet jeśli chcą dzielić ją z ukochanym partnerem. Możesz też pokusić się o łóżko kontynentalne – czasem walory tego łóżka przewyższają fakt, że jest ono po prostu ogromne i trudno je zmieścić na małym metrażu. Porządne łóżko małżeńskie powinno być więc odpowiednio szerokie, ale nie tylko to ma duże znaczenie przy jego wyborze!

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Jeśli wybierasz łóżko o nieco mniejszym rozmiarze niż ten łóżkowy olbrzym 200×200 cm, to przynajmniej dopasuj sobie materac idealny. Idealnym wyborem w łóżkach dwuosobowych są materace, które nie przenoszą drgań z jednej połowy łóżka na drugą – dzięki temu oboje partnerzy wysypiają się na nim doskonale. Możesz też pokusić się o stelaż z unoszonym wezgłowiem, który ulży Ci na przykład gdy chorujesz lub lubisz spać z lekko uniesionym do góry tułowiem, ale bez sterty poduszek. Najważniejszym elementem łóżka, który pozwala oszczędzać przestrzeń w ciasnej sypialni, jest jednak pojemnik na pościel – wybieraj spośród modeli, które go mają, bo dzięki temu możesz nie tylko chować pościel na noc, ale trzymać tam również dodatkowe zmiany pościeli, zapasowe koce i inne tekstylia, przez co nie musisz wstawiać do sypialni dodatkowej komody!