Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 18, 2019 in Architektura wnętrz |

Kanapa zamiast łóżka – czy to dobry wybór?

Kanapa zamiast łóżka – czy to dobry wybór?

Małe przestrzenie to dla właścicieli nie lada wyzwanie. Co zrobić, aby w przestrzeni znalazło się wszystko to, czego potrzebujemy, żeby przestrzeń nie stała się zagracona, a do tego była funkcjonalna? Przede wszystkim należy postawić na funkcjonalne meble. Jednym z przykładów, który dobrze obrazuje tego rodzaju problem, jest salon pełniący funkcję sypialni. Postawić na kanapę i łóżko, czy może całkowicie z niego zrezygnować i wybrać sofę z funkcją spania? Zdecydowanie to drugie rozwiązanie sprawdzi się znacznie lepiej.

Kanapa z funkcją spania zamiast łóżka to rozwiązanie funkcjonalne, zawsze na czasie i dające szansę na stworzenie estetycznej i modnej aranżacji. Na jaką kanapę należy więc postawić. Opcji jest kilka, jednak kilka z nich zasługuje na szczególną uwagę. Wersalka to nieśmiertelny klasyk, który również może pełnić funkcję spania. Poręczny narożnik również jest zawsze w cenie, ale nie oznacza to, że nie możemy pozwolić sobie na nieco bardziej niespotykane formy.

Wersalka zawsze strzałem w dziesiątkę

Wersalka to mebel poręczny, nie zajmujący wiele przestrzeni oraz dający wiele praktycznych możliwości. To idealny pomysł gdy nie dysponujemy dużą ilością miejsca. Złożona wersalka jest zawsze wygodną kanapą, zaś po rozłożeniu otrzymujemy komfortowe łóżko, na którym z powodzeniem wyśpią się dwie dorosłe osoby.

Funkcjonalny narożnik z funkcją spania

Narożnik z funkcją spania to niekończące się korzyści zarówno za dnia, jak i w nocy. Narożnik z powodzeniem może zastąpić nawet duże łoże małżeńskie, a jego użytkownicy nawet nie zauważą różnicy. Narożniki również cieszą się dużym zainteresowaniem miłośników dobrego designu oraz nowoczesnych aranżacji wnętrz.

Idealne rozwiązanie do salonów z funkcją sypialną

Kanapa zamiast łóżka jest więc doskonałym rozwiązaniem, które pozwoli na zaoszczędzenie miejsca, pieniędzy oraz na stworzenie estetycznej i modnej aranżacji. Nie należy obawiać się obniżenia komfortu, ponieważ współczesne sofy niewiele odbiegają wygodą od pełnowymiarowych łóżek.