Dlaczego brykiet Rekord ?

Brykiet REKORD na miarę Heizprofi

Wśród producentów brykietów kominkowych z węgla brunatnego wyróżnia się wiele firm (np. heizprofi). Oferowany przez nas brykiet Rekord, produkowany w Niemczech, w niczym nie ustępuje produktom innych marek, za to posiada niezwykle atrakcyjną cenę.

Brykiety REKORD

Brykiety kominkowe powstają przez sprasowanie wysuszonego, odpowiednio przygotowanego węgla brunatnego bez użycia spoiw. Charakteryzują się stałą wysoką jakością, podlegającą ciągłej kontroli laboratoryjnej.

Ogólnie należy pamiętać, że ze względu na dużą zawartość składników stałych, podczas spalania brykietów z węgla brunatnego należy przez ruszt w dnie paleniska doprowadzić większą ilość powietrza do procesu spalania niż w przypadku spalania drewna. W związku z tym brykiety z węgla brunatnego są dopuszczone do spalania tylko w paleniskach wyposażonych w ruszt na dnie komory spalania oraz popielnik. Przy właściwie wyregulowanym dopływie powietrza doprowadzanego do spalania jego część opływa brykiety od dołu. Pozostała część powietrza doprowadzanego do procesu spalania jest dostarczana jako opisane wyżej powietrze wtórne, podobnie jak w przypadku spalania polan drewna.

Ważną rzeczą w przypadku stosowania brykietów z węgla brunatnego jest odpowiednie ciepło początkowe. W tym celu należy stosować właściwe podpałki oraz odpowiednią ilość drewna na podpałkę. Brykiety kominkowe rozpalają się najlepiej na gorącym, równomiernie żarzącym się podłożu. Podpalone charakteryzują się długo utrzymującym się, spokojnym płomieniem. Inaczej niż w przypadku polan drewna, brykietów - ze względu na wysoką wartość energetyczną - nie trzeba tak często podkładać do ognia, a to pozwala na uzyskanie wygodnego żaru przez całą noc. W związku z tym stanowią optymalny materiał opałowy na długie wieczory przy kominku i na zimne pory roku, gdy zadaniem płomieni jest nie tylko stworzenie miłego nastroju, ale też równomierne uwalnianie ciepła przez dłuższy czas.

Zalety brykietów z węgla brunatnego:

  • Wysoka wartość opałowa (>5,3 kWh/kg, tzn. >19MJ/kg)
  • Niewielka zawartość siarki i popiołów
  • Optymalny sposób spalania
  • Długo utrzymujący się żar
  • Duża stałość kształtu podczas spalania i niewielki stopień ścierania
  • Czysta i łatwa obsługa

Tak więc brykiet kominkowy z węgla brunatnego to:

  • WYGODA
  • EKOLOGIA
  • OSZCZĘDNOŚĆ

Przy opracowaniu strony korzystano z materiałów firmy Vattenfall oraz producenta marki Heizprofi.